„Víme, že maminky trápí často dotazy, které nechtějí říkat veřejně, na hromadných besedách. Často se stydí veřejně sdílet své obavy z porodu, nebo prostě jen chtějí mít porodní asistentku jen pro sebe. Individuální besedy často vyhledávají maminky, které jsou pracovně zaneprázdněné a uvítají možnost, že se porodní asistentka přizpůsobí jejím časovým možnostem,“ vysvětluje staniční sestra porodnického oddělení Jana Zámková.

Zájemkyně se mohou objednat na svou individuální poradu s vybranou porodní asistentkou zde.

Šek od hokejistů převzali výkonná ředitelka Multiscan Martina Kulštejnová a primář hořovické onkologie Martin Šmakal (vpravo), předávali starosta Žebráku Pavel Horázný (druhý vlevo) a Marek Potěšil, organizátor akce.
Hokejisté Žebráku bojovali za hořovickou onkologii, vybrali 135 tisíc!

Na tuto novinku už brzy naváže další připravovaná služba, a to možnost maminky vybrat si svoji porodní asistentku, která ji provede celý porodem. „Smyslem této služby je podpora přirozeného průběhu porodu ženy s nízkým rizikem komplikací dle jasně definovaných pravidel pod samostatným vedením porodní asistentky v zázemí plně vybavené porodnice se špičkovým lékařským týmem v zádech. Snahou je vyhovět přáním a představám rodící ženy za podmínek zachování maximální odbornosti a bezpečnosti,“ prohlásila vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Pavla Fíkarová.

Porodnice U Sluneční brány.Porodnice U Sluneční brány.Zdroj: se svolením Nemocnice Hořovice

Nemocnice Hořovice otevřela před třemi lety pobočku Diagnostické centrum Nemocnice Hořovice, které se v nedávné době přejmenovalo na AKESO POLIKLINIKU. Nachází se v Praze na Nových Butovicích. Prvotně se centrum zaměřovalo na péči o matku a dítě, v současnosti je zde nabízena nejen základní péče, ale také péče řady specialistů nejen pro matku a dítě.

Těhotenské masáže a 4D ultrazvuk

Mezi novinky, které zde maminky mohou najít, patří těhotenské masáže. Jsou vhodné pro všechny nastávající maminky od 4. měsíce těhotenství. Každá těhotná žena se v průběhu těhotenství může setkat například s oteklými a těžkými nohami, bolestí hlavy, zad či šíje nebo dokonce s nevolností. Těhotenské masáže nabízejí maminkám fyzické i psychické uvolnění, díky kterému se tyto pocity výrazně zlepší, nebo zcela vymizí.

Zámek s Čechovnou
Zámku v Litni vrací lesk doby, kdy v něm žila sopranistka Jarmila Novotná

Maminky mají možnost se i objednat na 4D ultrazvuk, který je stejně jako masáže na AKESO POLIKLINICE v Praze. Na 4D ultrazvuku mají nastávající rodiče možnost vidět obličej svého nenarozeného miminka, sledovat jeho výraz a pohyb. Vyšetření trvá 30 minut. Celý záznam si rodiče odnesou domů ve formě fotografie nebo videa na USB disku. Vyšetření provádí zkušené porodní asistentky a když miminko spolupracuje, mohou se rodiče dozvědět i jeho pohlaví.

Mohlo by vás zajímat: Umělecká škola odstartovala pěveckou soutěž pro děti Králodvorská Koruna

Zdroj: Hájíčková Jana