Konference nabídla odborníkům videoukázky operačních postupů a rehabilitace. Přednášky měly ale společné téma: a sice detaily o úzké spolupráci chirurga, rehabilitačního lékaře, fyzioterapeuta, ergoterapeuta, kdy naprosto klíčovým aspektem důležitým pro úspěch celé rehabilitace je dostatečná komunikace s pacientem, a to nejen při rehabilitaci ruky.

„Při použití všech moderních metod a při dobré spolupráci pacienta by mělo výrazně ubýt nefunkčních a těžce spastických rukou, které ovlivňují následně celý život člověka,“ dodala na závěr své prezentace primářka Rehabilitační nemocnice Beroun Milena Kolářová.

Lékaři, fyzioterapeuti a ergoterapeuti z předních klinik a ústavů měli připraveny ukázky nejnovějších trendů ze svého oboru. „Je neuvěřitelné, co vše rehabilitace v dnešní době už dokáže. Velmi mě těší a jsem hrdý na to, že naše Rehabilitační nemocnice Beroun je na špici zařízení v tomto oboru,“ zhodnotil Berounský rehabilitační den majitel berounské nemocnice Sotirios Zavalianis.

Třebaže konference sotva skončila, organizátoři již myslí na další ročník. „Již nyní mám v hlavě plán na příští ročník a chtěl bych ho pojmout trochu netradičně. Více však již nebudu prozrazovat, mohu jen říci, těšte se, bude to stát za to,“ řekl primář Rehabilitační nemocnice Beroun Ondřej Horáček.