Návštěvníci kulturního domu je jistě ocení. Jedné velké změny si lidé všimnou hned po příchodu do budovy. Vestibul kulturního domu má novou podlahu. Město zde nechalo položit celkem 180 metrů čtverečních nového povrchu teraso, který je světlejší než ten předchozí. Celý vestibul se tím prosvětlil a opticky zvětšil.

„Investice si z rozpočtu vyžádala částku téměř dvě stě sedmdesát tisíc korun. Městu se také letos podařilo dokončit odvětrání suterénu, konkrétně se jedná o prostor pod jevištěm a technickou místnost u sociálního zařízení kavárny,“ uvedla za berounskou radnici její mluvčí Petra Lišková.

V tomto případě se vše včetně stavebních prací podařilo udělat za 80 tisíc korun. Po dvaašedesáti letech byly letos v sále berounské Plzeňky také vyměněny parkety. Tato investice si vyžádala částku 600 tisíc korun a přispěje ke kvalitnímu využití tohoto prostoru.

„Z další novinky budou mít radost především herci a muzikanti, kteří v kulturním domě vystupují. Díky zastřešení zdvihací plošiny už nemusí mít strach, že při špatném počasí by jim mohly hudební nástroje nebo kulisy zmoknout,“ vysvětlila Petra Lišková s tím, že zastřešení se stálo do 30 tisíc korun.

Na budově hereckých šaten a zkušeben je nyní i nové podbití střechy, které stálo 40 tisíc korun.

Taneční páry změřily své síly jak ve standardních tancích, tak i v latinskoamerických.
OBRAZEM: Velká cena města Berouna oslavila jubileum

V této budově letos nastala haváriena inženýrských sítích, takže se musela udělat generální oprava podlahy v hereckých šatnách, která stála 20 tisíc korun.

„Myslím si, že kdyby kulturní dům zůstal v rukou soukromého majitele, tak by v něm k těmto pozitivním změnám nedošlo. Je moc dobře, že ho město koupilo a stará se o něj,“ poznamenal například Tibor Melčák.

Po dvou letech provozu po rozsáhlé rekonstrukci celého kulturního domu se interiéry Plzeňky také nově vymalovaly, až na strop v hlavním sále. Na tyto práce město vyčlenilo z rozpočtu 65 tisíc korun.

„Poslední velkou, ale zásadní investicí v letošním roce, která se uskutečnila v září, bylo vyřešení akustiky v hlavním sále. Vycházelo se ze zpracované studie, kdy zvítězila ekonomicky nejméně náročná varianta, a to vyřešení akustiky na jevišti,“ upozornila Petra Lišková.

V praxi to znamená, že se na celou plochu stropu jeviště upevnila jednotná deska a pod ní se zavěsilo dalších devět desek o velikosti jeden krát dva metry, které tlumí zvuk. Vyřešení akustiky v sále v tomto rozsahu stálo 200 tisíc korun.

Ilustrační foto.
Za výzdobu a advent utratí města statisíce

O zmíněných novinkách a vylepšení v Kulturním domě Plzeňka se mohou obyvatelé Berouna osobně přesvědčit na akcích, které se zde konají. Kvalitu nových parket si pochvalují hlavně účastníci tanečních kurzů, a to začátečníci i zkušení tanečníci.

„Nová podlaha neklouže, mám na ni pevnou nohu, což je při tanci velmi dobré. Navíc se podle mě zvedl i celkový dojem sálu,“ poznamenala Simona Kinclová z Berouna.