Domeček Hořovice spustil rezervační systém ve čtvrtek a po pěti hodinách už byly dva pobytové tábory plně obsazeny. „Na dalších už zbývá jen pár posledních míst,“ uvedla ředitelka Vladimíra Šlosarová. Posledních 16 míst z 50 zbývá na letním pobytovém táboře Hlince s názvem Vesmírná duna, který se koná od 13. do 27. července. Je určen pro děti základních škol a stojí 5000 korun.

A ještě 40 míst z 50 je volných v termínu od 30. června do 12. července ve Vranovicích na letním pobytovém táboře s názvem Noc v muzeu. Tady činí cena 5600 korun. 7 míst z celkových 46 zbývá v rekreačním zařízení Olšina v termínu od 29. června do 6. července na táboře s názvem Deník Indiana Jonese. Stojí 4700 korun.

Obsazené jsou tábory Po stopách bájných civilizací a Odkaz ztraceného meče. „Příměstské máme obsazené z padesáti procent. Ještě je možné vybírat z turistického, cykloturistického, výtvarného apod.,“ dodala Šlosarová.

Dům dětí a mládeže Beroun zahájil rezervační systém ve středu a tábor už je vyprodán z jedné třetiny. „Zbývá ještě šedesát volných míst z devadesáti. Je určen pro děti od 6 do 15 let a ponese se v duchu olympijské záhady. Proběhne od 28. července do 10. srpna v Pohádce Bělá pod Bezdězem. Doprava je vlastní a tábor stojí pro jedno dítě 7500 korun,“ prozradila ředitelka Petra Zavadilová.

Ze slavnostního večera oslav 70. výročí Lokomotivy Beroun ve Společenském domě.
Berounská Lokomotiva oslavila sedmdesát let. Kromě ocenění se také tančilo

Dále jsou v nabídce i příměstské tábory, přičemž největší zájem je od 1. do 4. července na téma Pokémon. Rodiče za dítě zaplatí 2400 korun. Zatím ale žádný z táborů není plně obsazen. Zájemci mají čas do 15. června.

Příměstské tábory pořádá pro děti od 4 do 12 let i Zvířátkov v Olešné u Hořovic. Rezervační systém spustili 21. ledna a už o den později byl tábor na téma Týden chovatelem obsazen.

„Volná místa máme ještě na Z pohádky do pohádky od 22. do 26. července , tady je 7 míst volných z celkových 15, a Na vlnách od 19. do 23. srpna je 12 volných míst z celkových 15. Cena za jeden turnus je 3800 korun. Scházíme se každý den v 8 hodin ráno a končíme v 16 hodin,“ uvedla jedna z organizátorek Klára Veigendová.

TJ Sokol Komárov pořádá letní stanový tábor v termínu od 13. do 27. července ve Lhotě pod Radčem. Prodej zahájili v druhé polovině ledna a ze 60 míst už zbývá polovina. „Členové sokola, kteří platí příspěvky, mají zvýhodněnou cenu 4800 korun, jinak pro ostatní stojí tábor 5400 korun. Je určen pro děti ve věku od 7 do 15 let. Táborovou hru zveřejníme až v průběhu února. Tábor je bez elektřiny, máme černou kuchyni, vaří se na kamnech,“ lákal hlavní vedoucí Jaroslav Kocourek.

Zdroj: Youtube