Do Mateřské školy v Mezouni zavítala preventistka z berounské policie, tam na ni čekalo téměř dvacet natěšených dětí. Některé z nich již policistku znaly s minulého roku, pro ostatní to byla nová zkušenost.

Díky krásnému počasí se všechny aktivity mohly konat venku. Na začátku se děti dozvěděly o různých nebezpečných situacích, které je mohou potkat, a jak se v nich správně zachovat. Poté následovala teoretická část o základech dopravní výchovy, kterou děti završily praktickým přecházením přes přechod. Následně si děti vyzkoušely slalom zručnosti, zatočily si kolem štěstí a plnily různé úkoly.

Vzhledem k blížícím se letním prázdninám se preventistka zaměřila i na téma bezpečného prožití léta. Děti si vyslechly rady, jak se vyhnout nepříjemnostem a užít si volné dny bez starostí.

Malí účastníci neváhali využít příležitosti k otázkám. Zajímalo je například, jak se stát policistou. Na závěr si děti prohlédly policejní vozidlo a každý si odnesl malou odměnu.

close Den s policejní preventistkou v mateřské školy v Mezouni. info Zdroj: se svolením PČR zoom_in Den s policejní preventistkou v mateřské školy v Mezouni.

Spolupráce mezi školkou a policií bude pokračovat i nadále. Setkání s policisty jsou pro děti nejen zábavným zážitkem, ale také cenným zdrojem užitečných a zajímavých informací.