„Při mistrovství světa v hokeji jsme měli tolik rezervací, že už jsme další museli odmítat. Bylo úplně plno. A to máme kapacitu 60 míst k sezení. Někteří lidé stáli i na stojáka u baru, protože si chtěli užít atmosféru v davu lidí. Bylo to znát i na výtoči piva a prodeji drinků. I na dýmky mají sportovní přenosy velký vliv, objednávají se mnohem více,“ řekl dýmkař František Středa, který se stará v Colabs baru o vodní dýmky.

„Jsme Češi a jsme hrdí na náš národ. Portugalci si s nám hodně hrají, ale snad to Češi urvou. Fandíme jim,“ svěřil se ještě za stavu 0:0 fanoušek Vojtěch z Berouna, který občas hraje fotbal za armádu, protože je profesionálním vojákem.

Do Colabs baru dorazil s kamarádem Davidem z Bavoryně: „Hrál jsem divizi v Hořovicích, pak ve Zdicích a teď hraju okres ve Stašově. Musel jsem přijít fandit.“

Fotbalu se včera fandilo i v berounském baru. Kouřily se vodní dýmky a pilo pivo | Video: Jana Hájíčková

V Colabs baru promítají přes projektor na plátno s přídavným ozvučením od doby, kdy otevřeli, což bylo vloni v dubnu. „Pořádáme zde různé sportovní akce nebo videoprojekce, kdy se promítají videoklipy k písničkám apod. Sport lidi dobře spojuje, takže věříme, že na další fotbalové zápasy dorazí ještě více fanoušků,“ uzavřel Středa.