Kuba má narozeniny v lednu, ale to medvědi spí. Proto jsme jeho oslavu přesunuli na dnešek. A máme pro něj překvapení,“ prohlásil místostarosta Berouna Dušan Tomčo. 

Tím překvapením byla nová lavička od řezbáře Jana Viktory, za kterou radnice zaplatila 40 000 korun. „Vyřezal jsem dva medvědy z jednoho kusu dřeva. Jezdím si pro dřevo do Liberce a když jsem ho uviděl, hned jsem si ho zamluvil. Jedná se o lípu,“ vysvětlil umělec, který na díle pracoval celé léto ve volných chvilkách.

A k oslavě samozřejmě patří lahůdky. Kuba je dostal přímo z rukou místostarostů Berouna Dušana Tomča a Michala Mišiny. „Nakrmili jsme ho hroznovým vínem a šlehačkou ve spreji. Moc mu chutnalo,“ usmál se Mišina.

Kuba nebyl sám. Do Medvědária v Berouně přišly desítky medvědů | Video: Hájíčková Jana

Ale ani gratulanti nepřišli zkrátka. Pro děti z mateřských škol byl připraven od studentů aranžérů zábavný program. Na pěti stanovištích musely zvládnout zadané úkoly. Na prvním se musely děti rozhodnout, které ingredience patří do dortu. Na druhém se proběhly s volantem v ruce mezi kužely, na třetím hádaly nástroje truhláře, na čtvrtém skládaly puzzle a na pátém hledaly mezi zvířaty medvědy. „Je tam jeden chyták – panda červená,“ prozradila budoucí aranžérka Eliška Šikýřová z Hudlic.

A za splnění úkolů čekala na děti sladká odměna v podobě gumových medvídků, které jim předal plyšový medvěd.