„Berounské nádraží oživí bistro, kde každý šálek kávy bude mít smysl. Umožní totiž lidem s handicapem najít pracovní uplatnění a získat nové zkušenosti včetně mnohdy chybějícího sebevědomí. Pochutnat si zde budou moci návštěvníci i na vyhlášených zákuscích z vrážské chráněné cukrárny,“ vysvětlila ředitelka Klubíčka Beroun Alena Pecková.

Podle ní je otevření bistra pro Sociální podnik Klubák spojeno s velkými náklady, a proto se v Klubíčku Beroun rozhodli pro crowdfundingovou výzvu na webovém portálu Donio.cz, zda by zájemci podnik finančně podpořili.

„Každý přispěvatel bude navždy uveden v seznamu dárců vystaveného přímo v bistru. Navíc si může vybrat i z atraktivních odměn – předplatit si kávu, pozvat drahou polovičku na rande, objednat si vynikající vánoční cukroví v předstihu či rovnou adoptovat stůl či židli. Podporou NEJen Bistra budou dárci psát příběhy lidí s handicapem, ale zároveň oživí berounské nádraží podnikem, který má smysl,“ prohlásila ředitelka.

close Vizualizace, jak by měla kavárna NEJen Bistro na berounském nádraží vypadat. info Zdroj: se svolením Klubíčka Beroun zoom_in Vizualizace, jak by měla kavárna NEJen Bistro na berounském nádraží vypadat.

Součástí kavárny bude i dětská herna, klub seniorů a obchůdek Finance. „Plánujeme zde pořádat tematické workshopy či aktivity pro seniory. Bistro bude mít i další neziskový přesah. Nabídne rovněž prostor pro prezentaci a prodej výrobků dalších neziskových organizací z celého Berounska a tím podpoří jejich činnost,“ uzavřela Pecková.

Mohlo by vás zajímat: Založil chráněnou dílnu pro duševně nemocné, přestože se sám léčí

Založil chráněnou dílnu pro duševně nemocné, přestože se sám léčí | Video: Hájíčková Jana