Program akce GrandPrix Beroun začíná již v pátek 23. června příjezdem prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem.

Na startovní listině se objeví také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr, Maxim Habanec a vítěz minulého ročníku Martin Pek. Tomáš Vintr je i organizátorem akce.

Kromě profesionálního skateboardisty s mezinárodními úspěchy jste také organizátorem GrandPrix Beroun, jak dlouho se taková akce připravuje a kolik lidí je v organizačním týmu?
Na GrandPrix Beroun se reálně začíná pracovat hned následující týden po skončení předchozího ročníku. Ale hlavní přípravy začínají zhruba 5 měsíců před akcí.

A kolik na přípravách pracuje lidí?
Řekl bych, že kolem organizace se pohybuje kolem 150 až 200 lidí.

Téměř 800 metrů dlouho cestu spojující město s lesoparkem Bažantnice zdobí obnovená alej s nově vysázenými stromy.
Obnova aleje stála Hořovice přes milion korun

Kolikátý ročník letos pořádáte a jak se vyvíjela historie závodu?
GrandPrix Beroun začala jako malá show při otevření našeho areálu. Během pár let se nám závod podařilo dotáhnout až do České televize a od roku 2015 jsme jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve střední Evropě s návštěvností 6000 diváků a pozvanými závodníky z více než 20-ti zemí světa.

Jak se vám podařilo přilákat do malého města jako je Beroun světovou elitu?
Díky tomu, že již 10 let závodím ve většině z těch největších skateboardových událostí po celém světě si troufnu říci, že drtivá většina profesionálních jezdců jsou moji velmi blízcí přátelé. Samozřejmě zmíním i to, že Beroun má ideální polohu, protože je pouhých 20km od mezinárodního letiště v Praze, kam létají spoje z doslova celého světa.

Na co se nejvíce těšíte z letošního GrandPrix Beroun?
Asi na novinky, které připravujeme, progres ve skateboardingu a s tím přicházející posouvání hranic možného a nemožného a také na neuvěřitelnou atmosféru při finále závodu. Po závodě přichází na řadu ještě hiphop hudební festival, na kterém vystoupí tři známí interpreti a kapely: Paulie Garand, DJ Wich a Troublegang.

Jaké jsou šance českých závodníků a komu dáváte největší naději?
Minulý rok se domácímu účastníkovi podařilo berounský závod vyhrát. Tím jezdcem je Martin Pek a troufám si říci, že čeští závodníci mají obrovskou šanci na medailové pozice i v letošním roce. Mým osobním tipem je Rišo Tury ze Slovenska, neboť jeho skateboardové dovednosti jsou vskutku na světové extra úrovni.

Představitelé Berouna vysadili v parku u řeky Berounky nový strom.  Na počest patnáctého výročí uzavření partnerské smlouvy o spolupráci mezi Berounem a polským Brzegem, zde nyní roste dub bahenní.
U Berounky by mohl vzniknout park přátelství

Kde jste se s celým týmem připravovali na závodní sezonu?
Od začátku roku jsme byli již na mnoha mezinárodních závodech a několika skateboardových cestách, kde jsme se mimo jiné připravovali právě na GrandPrix Beroun 2017. Věřím, že jsme přípravy nepodcenili a dali jsme tomu všechno, co jsme mohli.