Dalším mostem, který by měl změnit své jméno, je železniční most ve směru na Zavadilku. Ten by měl nést název Goslarský, jako připomínka partnerství obou měst. Partnerství trvá už pětadvacet let. V Goslaru se most už deset let jmenuje Berounský.

Zastupitelka Soňa Chalupová upozornila, že proti názvu mostu Goslarský nic nemá, ale mostů, které nesou jméno T.G. Masaryka je už mnoho. „Téměř každý druhý most se tak jmenuje podle T.G. Masaryka. Letos slavíme sté výročí republiky. Proč nemůžeme po něm pojmenovat park a musíme po něm pojmenovávat most. Na názvu Osvobození podle mne není nic špatného,“ konstatovala berounská zastupitelka.

Nový název mostu schválila Letopisecká komise a prošel i radou. „Nechci zpochybňovat význam T.G. Masaryka. Masaryk ale podle mne nepatří ke vzniku republiky. A také nechápu, proč bychom nemohli mít most T.G. Masaryka v Berouně, když ho mají ve Zbečně,“ poznamenal Ivan Kůs.

Berounští zastupitelé nakonec odsouhlasili pro most přes řeku Berounku název T. G. Masaryka. Také zvedli ruku pro přejmenování železničního mostu ve směru na Zavadilku na most Goslarský.
Podle obyvatel Berouna by se jména mostů neměla měnit. „Osvobozenecká armáda Berounem prošla a také přejela řeku Berounku. Pokud přejmenují most, tak by se mělo jméno Osvobození dát alespoň té lávce. Následným generacím by to tak připomínalo, že osvobozenecká vojska projela přes Berounku na konci druhé světové války,“ myslí si pamětník Ivan Teplý.

Vedení Berouna v minulosti uvažovalo i o tom, že by po Masarykovi pojmenovalo budoucí páteřní komunikaci v areálu někdejší textilky Tiba, který čeká na revitalizaci. Ta se zatím ale ještě nevybudovala. Protože ještě neexistuje, nemůže ji město pojmenovat.

Beroun chystá k výročí vzniku republiky řadu akcí s rozpočtem zhruba půl milionu korun. V březnu se uskutečnil městský bál ve stylu retra, v červnu se v rámci festivalu Berounské hradby uskuteční prvorepublikový kabaret Červená sedma a v srpnu se uskuteční slavnost v kempu, jejíž součástí bude koncert, módní přehlídka a ohňostroj.

Tradiční akce, které se vážou k 28. říjnu, jako pietní akt na Husově náměstí a udílení cen města, budou doplněny dalším programem. Výjimečné jubileum také připomene svítící stovka na rozhledně Městské hory a chystá se i vydání knihy o Berouně v letech 1914 až 1925. Chybět nebude květinová výzdoba a v parku Přátelství má být vysazen Strom republiky.

Představitelé Berouna se také rozhodli v letošním roce odhalit dvě pamětní desky. Jedna je na počest Václava Talicha, a ta druhá na počest tvůrce protipovodňových plánů Berouna Václava Papeže.
Pamětní desku Václavu Talichovi odhalili za přítomnosti představitelů Berouna ve slovinské Lublani. Deska je umístěna v aule před koncertním sálem hotelu Union, kde Václav Talich v průběhu svého působení v Lublani v letech 1908 až 1912 nejčastěji koncertoval. Odhalení pamětní desky bylo spolu s výstavou o Berouně součástí oficiálního programu mezinárodního vědeckého sympozia 33. Slovinské hudební dny.