Jednou z nich je nová Talichova stezka, kterou představitelé města slavnostně otevřeli v pondělí.

„Vede místy, která věhlasný dirigent Václav Talich – vášnivý turista – pravidelně a rád navštěvoval. Měří přibližně pět kilometrů a prochází údolím Brdatek po úbočí kopce Ostrého na Zdejcinu, odtud na vrchol Dědu a po jeho hřebenu až ke kapličce U Studánky," popsal trasu nové stezky místostarosta Berouna Ivan Kůs.

Trasa je vedena po dobře schůdných většinou lesních cestách a najdete na ní 11 zastavení s informačními panely. Ty si vzal opět na starosti pedagog a bývalý zastupitel Emil Šnajdauf.

„Na panelech se mohou návštěvníci dočíst o životě a díle Václava Talicha, ale také o zdejší květeně, ptactvu či nerostnému bohatství. Další panely jsou věnovány Brdateckému nyní Talichovu údolí, Zdejcině, hřebenu a rozhledně na Dědu," přiblížila obsah tabulí mluvčí radnice Pavla Švédová.

Pondělní slavnostní otevření stezky v úterý vystřídá zahajovací koncert festivalu Talichův Beroun. Před samotným zahájením předá vnučka slavného dirigenta významnou cenu, Oscara klasické hudby. Toho získala před několika týdny unikátní nahrávka z roku 1939 se Smetanovou Mou vlastí v podání České filharmonie s dirigentem Václavem Talichem.