"Jednalo se o sadbové úpravy, se kterými nyní realizační firma pokračuje. V prostoru je nově vedena alternativní cesta s mlatovým povrchem. Na její trase jsou navržena dvě menší posezení, vždy s jednou lavičkou a odpadkovým košem. Posezení budou doplněna výsadbou nízkých okrasných keřů a travin, které zaručí přehlednost celého prostoru. K výsadbě jsou zvoleny půdopokryvné růže a nízký bíle kvetoucí trojpuk," vysvětlila Petra Lišková z tiskového oddělení berounské radnice.

Park před Obchodní akademií v Berouně.Park před Obchodní akademií v Berouně.Zdroj: Deník/Jana Hájíčková

Ke stávajícím vyšším keřům bude v nejbližších dnech dosazena další skupina keřů, aby se zabránilo přímému pohledu ze zelené plochy na parkující auta. Záhon bude vysazen z totožného druhu dřeviny – tedy zlatice.

Jako náhrada za kácené dřeviny bude vysazena trojice nových stromů– líska turecká. Zároveň budou opraveny travnaté plochy dotčené stavbou. Nejen studenti tak budou mít krásné prostředí, kam se vypravit o pauzách.

V obřadním sále berounské radnice proběhlo v pondělí slavnostní vyhlášení nejlepších pedagogických i nepedagogických pracovníků školství
Nejlepší pracovníci. Víme, kdo z učitelů na Berounsku byl letos vyznamenán

Město Beroun za tuto zakázku včetně následné péče zaplatí 440 tisíc korun. Nová parková úprava by měla být hotová do konce dubna.

Zdroj: Hájíčková Jana