„Pro tyto důvody v průběhu února započala stavba druhého P+R parkoviště Na Podole, které nabídne další kapacitu,“ řekl místostarosta Michal Mišina. Nové parkoviště by tak mělo pomoci městu zvládnout další návaly aut a má začít sloužit motoristům už na konci prázdnin.

close Deník na návštěvě. info Zdroj: DENÍK zoom_in Deník na návštěvě.

„Stejně tak jako stávající P+R bude i toto parkoviště stát 20 korun na den. Částka vychází z toho, že projekt je financován z prostředků Evropské unie, kdy město na stavbu získalo dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Vznikne zde 138 nových parkovacích míst kombinovaných se zelení. Vysadit by se mělo zhruba sedm desítek stromů, převážně javorů,“ upřesnila mluvčí radnice Jitka Soukupová. Stavba vyjde na 24 milionů korun a dotace pokryla 90 % nákladů.

S dokončeným parkovištěm město bude rozšiřovat modré zóny. „Od našich občanů máme již řadu požadavků na rozšíření modrých zón, protože pochopili, že jim mohou s parkováním pomoci,“ dodal Mišina s tím, že radnice čekala se zřizováním nových modrých zón až po integraci dopravy do Pražské integrované dopravy (PID) a právě dokončením druhého P+R.

„První místa, o které si řekli přímo obyvatelé, je spodní část ulice Okružní a ulice V Hlinkách,“ doplnil místostarosta a návrhem se má již zabývat odbor dopravy města.