Poprvé se veřejnosti otevře ve čtvrtek. „Otevření muzea, které je plánováno na 17. hodinu, bude spojeno s vernisáží první výstavy, na které svá díla představí keramik Vladimír Izbický a Václav Vlasák, sklář 
z Bělčic. Jejich volné repliky renesanční berounské keramiky a historického skla budou ve výstavní síni muzea 
k vidění po dobu dvou měsíců,“ konstatovala mluvčí radnice Pavla Nováčková.

Tato výstava ale rozhodně nebude to jediné, co budete moci v muzeu v Zámečnické ulici obdivovat. Nechybí zde totiž stálá expozice, ale i vzdělávací panely, či místnost věnovaná speciálně užitkové keramice, do které můžete přispět i svými vlastními exponáty. Třeba i vy doma na půdě máte starou a třeba i otlučenou keramickou formu na vánočku nebo beránka, kterou používala už vaše prababička. Pokud ji už nepoužíváte, můžete svým darem rozšířit expozici berounského muzea.

„Součástí muzea je i keramická dílna, kterou budou moci využívat děti i dospělí návštěvníci,“ uvedl místostarosta Berouna Ivan Kůs.

Současně s rekonstrukcí budovy město zrenovovalo i sousední zahradu, ve které budete moci například relaxovat na lavičce nebo si na chvíli sednout s oblíbenou knížkou. Na rekonstrukci budovy i zmíněné zahrady se městu podařilo získat dotaci ve výši 8 milionů korun.