V berounské Obchodní ulici je už několik měsíců rušno. Původní prodejna obchodního řetězce Penny Market s typicky oranžovou sedlovou střechou je historií a nyní prochází kompletní rekonstrukcí. Důvodem je, že už kvůli stáří nesplňovala nároky současné moderní prodejny a dostává tak nový kabát. „Hrubá stavba už je hotová. Minulý týden jsme pracovali na vnitřních a venkovních omítkách a rovněž jsme dokončili střechu. Nyní se chystáme na montování skladby střešního pláště,“ uvedl stavbyvedoucí Petr Jestřabík.

Kompletní obnovy se dočkalo také parkoviště před prodejnou, které zůstane v původní dispozici. Hotové jsou veškeré inženýrské sítě a pracuje se na povrchu. „Nyní se věnujeme pokládce zámkových dlažeb a obrub,“ doplnil Jestřabík s tím, že stavba pokračuje podle harmonogramu. „Do konce srpna provedeme vnitřní dlažbu, dokončíme fasádu prodejny a položíme nový asfaltový povrch,“ dodává stavbyvedoucí.

close Rekonstrukce berounského Penny v Obchodní ulici pokračuje i o prázdninách. info Zdroj: Deník/Radek R. Kaša zoom_in Rekonstrukce berounského Penny v Obchodní ulici pokračuje i o prázdninách.

Zákazníkům by se nové Penny mělo otevřít za dva měsíce.

Prodejna bude mít unikátní dřevěnou střešní konstrukci, která nejenže hezky vypadá a působí teplým dojmem, ale je také šetrná k životnímu prostředí. „Jedná se o plnostěnné dřevěné nosníky, které drží takzvanou zaklopenou střechu. Penny se záměrem přišlo loni s tím, že by chtěli použít přírodní materiál. Samozřejmě to vypadá mnohem příjemněji než nějaký probarvený plech,“ poznamenal Jestřabík.

Dlouho se rovněž spekulovalo, zda v obnovené prodejně budou k dispozici samoobslužné pokladny. Společnost nakonec od této možnosti upustila. „V tuto chvíli s jejich využitím nepočítáme. Z naší zkušenosti víme, že v menších a středně velkých městech, jako je Beroun, zákazníci preferují osobní kontakt s pokladní,“ vysvětlil mluvčí Penny Market Tomáš Kubík.

Zákazníci tu najdou lékárnu

Zrekonstruovaná berounská prodejna představí i výrazně modernější vzhled interiéru, který společnost sdružuje pod obchodním název Markthalle, a nabídne větší podlahovou plochu s širšími uličkami a komerčním prostorem. V něm najde domov pobočka společnosti Dr. Max, která se do berounské Obchodí ulice vrací. Dříve sídlila v sousedním obchodním domě Kaufland, ale před více než dvěma lety ji nahradila konkurence z Benu. Podle neoficiálních informací by Penny mělo znovu otevřít ve čtvrtek 21. září. Termín se ale může ještě změnit.

Společnost Penny působí v Berouně už od roku 1995, kdy první prodejna otevřela na sídlišti v ulici tř. Míru. Ta rekonstruovaná následovala o 14 let později.