Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Beroun plánuje velkou přístavbu závodské školy

Beroun – Návštěva ministra školství Marcela Chládka, který tento týden zavítal do regionu, vyvrcholila v Berouně, kde se nejprve setkal se starostkou města Šárkou Endrlovou a místostarostou Ivanem Kůsem.

3.9.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

Následně se sešli na schůzce se starosty spádových obcí, ale i se starosty sousedních měst Králova Dvora a Zdic.

„V průběhu setkání se rozvinula plodná diskuze, která ukázala, že se ministr v problematice dobře a prakticky orientuje. Mluvil například o financování školství a jeho vizi, kterou přítomní ocenili," uvedl k setkání místostarosta Berouna Ivan Kůs.

Velkým tématem k diskuzi byly i školské obvody, které už nefungují tak, jako v minulosti. V dnešní době si rodič může vybrat, do jaké školy své dítě umístí v případě, že je pro něj ve vybrané škole místo. Starostové menších obcí, ve kterých mají i základní školu, ale poukazovali na to, že tento trend narušuje vztah dětí k jejich rodné obci a má to vliv i do budoucna. „Děti se tak své obci odcizují a narušuje se tím zdravé patriotství," míní starostové.

S tím ale zase nesouhlasí někteří rodiče. „Jsme z malé vesnice u Berouna. U nás funguje jen malotřídka, my ale vozíme Adámka do Prahy, kde s manželem oba pracujeme. K obci ale máme pořád výborný vztah. My jsme chtěli dát syna do velké školy už od první třídy, protože pak máme strach, aby se později dostal do berounské školy. Vím, že někdy jsou pak děti rozstrkány do více škol podle kapacity," míní Alena Vítková.

A právě nedostatečná kapacita základních škol byl jeden z hlavních bodů, na který starostka Berouna Šárka Endrlová společně s místostarostou Ivanem Kůsem ministra upozornili . „V příštích pěti až osmi letech musíme počítat s nárůstem až 300 míst. Ministrovi Marcelu Chládkovi jsme nastínili náš návrh řešení a informovali jsem ho i o žádosti o dotaci, kterou jsme již na ministerstvo školství zaslali," uvedl Ivan Kůs.

Beroun pro navýšení kapacity míst pro školáky počítá se zásadní přístavbou závodské základní školy. Zde by mělo vzniknout deset nových velkých učeben a dvě malé. Projekt počítá i s novou tělocvičnou a nutné je i vyřešit otázku šaten. „Nejen že bychom zásadně navýšili kapacitu školy, ale navíc by zde vzniklo 16 nových pracovních míst," podotkl Ivan Kůs.

Podle jeho slov ministr přístup města ocenil. Zda město Beroun dotaci od ministerstva školství dostane, nebo se bude muset obrátit jinam, to by mělo být známo do konce letošního roku.

Autor: Petra Lišková

3.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Rezerva Králova Dvora se dočkala bodů

Ilustrační foto

Hausner: Tak vyrovnanou přestřelku nepamatuji

Na bronzový stupínek už vyskočil Stašov

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Okresní přebor fotbalistů nabírá na dramatičnosti.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

V berounské nemocnici skončilo sochařské sympozium

Beroun – Park berounské nemocnice se v sobotu stal dějištěm slavnostního zakončení druhého sochařského sympozia, které se zde konalo během letních měsíců za účasti dvanácti sochařů. Sympozium se konalo za účasti akademických sochařů Roberta Bučka, Veroniky Durové, Petra Fidricha, Kurta Gebauera, Žandy Gebauera, Jean-Paula Chablaise, Davida Janoucha, Josefíny Jonášové, Juraje Plieštika a Marie Šeborové.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení