„Na našich stránkách mohou lidé najít odkaz na náš registrační systém. Zájemci se mohou přihlašovat na určitý čas. To zajistí, že mezi jednotlivými rodiči s dětmi bude zachován pětiminutový odstup, jak budou postupovat k jednotlivým stanovištím, aby se zbytečně nepotkávali," řekla ředitelka centra Hana Hájková.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o venkovní akci, nebude povinné nosit ochranu úst a nosu. Budeme však dbát na to, aby byly dodržovány minimálně dvoumetrové rozestupy. Na místě bude všem k dispozici dezinfekce rukou,“ upřesnila ředitelka.

Městská pohádková hora se uskuteční druhý červnový víkend a registrovat se lze ještě v příštích třech týdnech. „Start je v neděli 13. června od 14 do 18 hodin tradičně u Medvědária na Městské hoře. Na děti čeká celá řada pohádkových bytostí a zajímavých úkolů. Na závěr mladí účastníci získají odměnu za splněné úkoly. Uzávěrka registrací je 10. června a musím zdůraznit, že kvůli dodržení časových intervalů je omezena kapacita,“ sdělila Hájková.

V případě, že by se změnila vládní opatření a nebylo by možné Pohádkovou Městskou horu pořádat, centrum garantuje vrácení startovného v plné výši. Akce odpadá i v případě vytrvalého deště. Více informací mohou zájemci najít na stránkách centra.