Ve čtvrtek 20. června začíná astronomické léto a s létem jsou neodmyslitelně spjaty vysoké teploty a s nimi i bouřky. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali v platnost výstrahu a upozorňují, že v následujících dnech se mohou vyskytovat nebezpečné jevy jako silné bouřky.

V pátek 21. června byla výstraha aktualizovaná na nejvyšší stupeň nebezpečí. Bouřky mohou s sebou přinést i velké kroupy a silný vítr.

Do víkendu se teploty budou držet u hranice třiceti stupňů, kterou v pátek v maximech mohou překročit. Na teploměru naměříme až 33 °C.

Jak se chránit venku při bouřce:

| Video: Youtube

Během posledního pracovního dne lze ale očekávat příchod studené fronty, která s sebou přinese kromě lehkého ochlazení i oblačnost s přeháňkami a silné i velmi silné bouřky. Ty mohou být doprovázeny kroupami, silnými nárazy větru a přívalovými srážkami.

Víkend bude chladnější

Sobota bude oblačná až zatažená s deštěm nebo přeháňkami či bouřkami. Nejvyšší denní teploty budou nižší než v předchozích dnech, mezi 22 až 25 °C. Neděle se ponese v podobném duchu s teplotami 21 až 24 °C.