„Letos se jednalo už o druhý turnus, přičemž tyto tábory organizuji už třetím rokem. Bereme jakékoli rasy pejsků, jen nesmí být agresivní vůči lidem,“ vysvětlila Vlasáková. Maximální počet účastníků tábora je 24 dětí s pejskem. O děti se starají dva trenéři a majitelka Studia Kala Beroun Lucie Čiháková.
„Ráno jsou děti pohromadě a s pejsky cvičí všichni současně. Po svačině si je trenérky rozdělí do dvou skupin a věnují se každá skupina jinému sportu. Pak si je vymění, aby si každý vyzkoušel všechno,“ popsala Vlasáková.
Děti na táboře učí základy ovladatelnosti psa. „Kromě základní poslušnosti jsou to také agility, psí triky, dogfrisbee apod. Měli jsme zde i ukázku záchranářského psa, kdy jsme děti schovali a pes je musel najít. Dětem se to moc líbilo. Dozvěděly se podrobnosti o výcviku těchto psů. Každý rok pro ně vymýšlíme zajímavosti, aby pro ně byl tábor pestrý,“ dodala organizátorka, která v berounském Dog Academy vede kursy výcviku psů po celý rok. Mnoho dětí z tábora jsou i jejími klienty během roku.
„Na internetu máme rezervační systém, přičemž hodina kursu stojí od 250 do 500 korun. Každý trenér si účtuje jinak. Děti ale musí doprovázet rodiče,“ upozornila Vlasáková.
„Tábora jsem se zúčastnila, protože mám štěně a chtěla bych ho něco naučit. Jmenuje se Gin a je mu devět měsíců. Už se naučil povely k noze, sedni apod. Ráda bych sem chodila i během roku, musím se domluvit s mamkou, jestli bude mít čas mě sem vozit,“ uvedla dvanáctiletá Laura Šimšová z Berouna.
„Jsem tady na táboře poprvé a moc se mi tu líbí. Pro svého jedenácti měsíčního pejska Charlieho, kterého jsem dostala k desátým narozeninám, musím mít s sebou misky na žrádlo a na vodu, dvě vodítka, klec, dvě deky, jednu na přehození klece a druhou do klece, chladicí destičku, pelech a pamlskovník,“ vyjmenovala desetiletá Anička z Dolních Břežan.
V pamlskovníku měla uvařené kuřecí maso bez soli nakrájené na kousky, kterým Charlieho odměňovala, aby dobře cvičil. Charlie podle ní už ovládá povely: mrtvý, sudy, pac, toč na obě strany, popros atd. Vychovává ho sama, ale maminka pomáhá, když se s ním musí k veterináři apod. „Jedná se o rasu Kavalír king Charles španěl, které se zacuchávají chlupy na uších, proto ho musím každý den česat a také mu čistit očička,“ uzavřela Anička.
Příměstský tábor se konal od pondělí do pátku vždy od 8 do 16 hodin a stál 4200 korun včetně stravy.