Konkrétní inforamce přinese studie parkování, která bude dokončená na začátku března. Nová koncepce má také vytipovat další parkovací místa.

Také čtěte: Letnou vyplavují deště, město se pokusí o nápravu

„Intenzivně pracujeme na vyhledávání a přípravě nových parkovacích placených ploch. Počítáme s placenými parkovišti cenově odstupňovanými podle vzdálenosti od centra. Možnost výhodného krátkodobého stání na Husově náměstí zůstane zachována. Ale rozhodně nechceme mít z centra Berouna parkoviště pro Prahu," podotýká Michal Mišina.

Placených parkovacích míst je v Berouně podle posledních průzkumů dostatek, ale řidiči stále vyhledávají možnosti, jak zaparkovat pokud možno zadarmo. Bezplatná jsou nyní parkovací místa v ulici U Archivu a na bývalém autobusovém nádraží. Bez poplatku je také záchytné parkoviště v bývalých kasárnách za komunitním centrem s kapacitou 250 míst. To ale již brzy přestane sloužit svému účelu.

Po zrušení tohoto parkoviště je na přechodnou dobu připravena varianta úpravy ceny parkování v parkovacím domě a na parkovišti v druhé části kasáren, jejichž volná kapacita rušené parkoviště pokryje.

Nepřehlédněte: Ples hasičů bude opět nekuřácký

U vybraných parkovišť – Boškův statek, u Policie ČR, v parkovacím domě a starých kasárnách budou mít navíc řidiči možnost zvolit si výhodnou sazbu například pro celodenní parkování.