S úpravami prašných ulic město počítá i na Jarově. Stavební práce by se měly dotknout i Kollárovy ulice.

„Je dobře, že město počítá také s opravami ulic, které jsou vzdálenější centru Berouna. Některé místní komunikace si o rekonstrukci už přímo říkají. Hlavně v lokalitě Velkého sídliště. Vím, že v Berouně je toho letos hodně rozdělaného. Opravují se mosty, nedávno se dělala rekonstrukce silnice v Havlíčkově ulici. Chápu, že nejdou opravit všechny poničené komunikace najednou,“ poznamenal Ivan Pešta z Berouna.

Během letních měsíců se nového vzhledu dočkala Havlíčkova ulice v centru Berouna. Město Beroun se rozsáhlejším opravám městských ulic už ale věnuje delší dobu. V loňském roce se jeho vedení podařilo opravit na Jarově dvě komunikace, a to v ulici Souběžná a Průchozí. Prašné komunikace v ulici Mošnova a Mařákova na berounském Závodí se dočkaly nových povrchů. Současně s nimi vznikly i nové chodníky a parkovací stání. Stavební stroje se loni rozjely i na sídliště do ulice Julia Fučíka a S. K. Neumanna.

Na letošní rok byla naplánována také rozsáhlá rekonstrukce Plzeňské ulice a oprava dálnice D5 v úseku mezi obcemi Zdice a Loděnice. Pro dopravu v Berouně by to znamenalo naprostý kolaps. Proto vedení města, s ohledem na podepsané memorandum, písemnou formou kontaktovalo ministerstvo dopravy s žádostí o odložení této rozsáhlé opravy dálnice D5. Ministr dopravy Dan Ťok v písemné odpovědi na tento dopis slíbil součinnost a koordinaci při připravovaných dopravních akcích a žádosti představitelů Berouna bylo vyhověno. Opra-va dálnice se posunula.

V letošním roce se pravděpodobně nezahájí stavební práce ani v Plzeňské ulici, které má financovat Středočeský kraj.

Rekonstrukce hlavního tahu Berounem a Královým Dvorem se má realizovat v roce 2018. Letos měla začít v úseku Králova Dvora. Tato investiční akce zahrnuje i výstavbu tří kruhových objezdů a nových chodníků. Náklady na ní jsou ve výši 150 milionů korun.

Předpokládaný finanční podíl Berouna se bude pohybovat okolo 760 tisíc korun. Tuto položku schválilo v rámci rozpočtu na rok 2017 zastupitelstvo města. Ze svého rozpočtu bude Beroun financovat také výstavbu nových chodníků a cyklostezky.

„Práce zahájíme v návaznosti na dokončení rekonstrukce Plzeňské ulice. Pokusíme se na tuto investici získat dotaci,“ uvedl k plánované opravě Plzeňské ulice místostarosta Berouna Michal Mišina.