První vozidlo s elektrickým pohonem bude sloužit ke kontrole a výběru peněz z parkovacích automatů. Bude maximálně využito, a to každý všední den a také o sobotách.

Městu se na nákup tří elektromobilů podařilo získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí, a to ve výši 800 tisíc korun. Představitelé Berouna o vozidla s alternativním pohonem mají zájem i proto, že si je mohli sami vyzkoušet. Společnost, u které má město operativní leasing, jim poskytla k vyzkoušení osobní elektromobil Nissan. Místostarosta Berouna Michal Mišina s ním byl spokojený.

„Chceme jít v tomto ohledu občanům příkladem a omezit produkci skleníkových plynů ve městě. Využívání elektromobilů na alternativní pohon bude mít nesporný přínos pro životní prostředí,“ uvedl starosta Berouna Ivan Kůs.

Město zajišťuje prostřednictvím pečovatelské služby rozvoz jídel pro seniory trvale žijící v Berouně. Rozvoz pokrmů pro 180 občanů je nutné zajistit denně v krátkém časovém úseku. „Další dva elektromobily budou proto určeny pro sociální oblast,“ uvedla Dana Vilhelmová, vedoucí odboru územního plánování a regionálního rozvoje.

Provoz elektromobilů prý představuje roční úsporu vyšší než 54 tisíc korun.