„Dohodli jsme, že se smlouva po zaplacení první splátky zavkladuje, ale současně bude zavkladována i smlouva zástavní ve prospěch města. Kdyby se cokoli stalo, tak tento pozemek připadne zpátky městu," uvedl prezident Golf resortu Beroun Vojtěch Matějček.

O prodeji pozemků 
rozhodli v červnu berounští zastupitelé a současně odsouhlasili i samotné splátky. Částka 50 milionů korun je rozložena do tří splátek, přičemž poslední bude splatná koncem roku 2018.

Rozdělení platby za prodej pozemků formou splátek se ale některým zastupitelům nelíbilo. Postavil se proti tomu například Martin Patera.

„Nikdo netahá peníze 
ze šuplíku, ani jako v našem případě zahraniční korejský investor. Vše, co jsme zde ale zatím investovali, jsme financovali prostřednictvím mateřské společnosti, která je registrovaná v Čechách. Tady zaměstnává lidi, tady vyrábí a tady, pokud to jde, produkuje zisk. Část tohoto zisku pak investuje do našeho areálu. Ale nejedná se o stovky milionů korun, jak by si možná někdo představoval," reagoval na splátky Vojtěch Matějček.

„Domnívám se ale, že červnové jednání zastupitelů, na kterém se schvaloval prodej zmíněných pozemků, dopadl dobře. Pro Beroun jsou zde i garance v podobě pana Randy. Kdo ho zná, ví, že ač je také golfista, je zároveň velice nesmlouvavý člověk a dokáže oddělit své zájmy od obchodních záležitostí. Myslím si, že jako radní a člen finanční komise hájí především zájmy města," sdělil Deníku Vojtěch Matějček. 

Do této chvíle platil golf městu Beroun nájemní smlouvu. Zmíněných 50 milionů korun kterou město za prodej inkasuje, by se v podobě nájmu městu vrátilo zhruba za 30 let.

Jak Vojtěch Matějček Berounskému deníku přiznal, tyto pozemky jsou pro jejich areál důležité. Pokrývají 4 jamky.

„Problém je v tom, že náš investor je 11 tisíc kilometrů daleko. Vše, co přejde do jeho majetku, mu dodává větší jistotu, že o investici tady nepřijde. Představme si situaci, že by pozemky někdo časově omezil, nebo prodal někomu jinému. V tu chvíli je investice ohrožená. Nový majitel by si například mohl klást podmínky, které by byly neakceptovatelné a mohl by dosáhnout i uzavření hřiště," vysvětluje Vojtěch Matějček důvody, proč místo platby nájmu městu raději odkoupili pozemky.