Kromě předání Ceny města Beroun a čestného občanství významným občanům města je na programu akce také křest knihy Miloše Garkische s názvem Beroun mezi monarchií a republikou.

Oslavy vzniku samostatného Československa pak vyvrcholí 28. října. V jejich rámci se v Berouně na několika místech konají různé akce. Na programu je například zasazení Stromu republiky v Havlíčkově ulici, pojmenování berounského mostu na Most T. G. Masaryka a v plánu je i koncert v kostele sv. Jakuba, při kterém vystoupí Musica Alternativa.

Na Husově náměstí dále vystoupí kapela Berouňačka a zazpívá Smíšený pěvecký sbor Slavoš. Na Husově náměstí si budou moci zájemci prohlédnout výstavu dobových zbraní a vojenské výstroje, kterou zajistilo Army Muzeum Zdice. Na oslavách stého výročí se v Berouně podílí i Český svaz bojovníků za svobodu, Tělovýchovná jednota Sokol Beroun, Skautské středisko Radost a naděje a další.

Město Beroun k oslavám tohoto výročí pořádá různé akce už od začátku letošního roku. Jejich součástí byl i městský ples, který se uskutečnil v retrostylu. V kostýmech přišly desítky jeho návštěvníků. Významné jubileum mimo jiné připomíná na rozhledně Městské hory celoročně svítící číslovka 100. Beroun na oslavy stého výročí republiky letos vyčlenil z rozpočtu města 531 tisíc korun.