Město chce nejprve dát obyvatelům vědět, co se chystá. „Chceme proto upozornit občany, aby si svá vozidla, která mají dlouhodobě odstavená či nepojízdná a blokují parkovací místa, odstranili. V opačném případě budou odtažena a náklady bude město účtovat majiteli auta. Policie se u těchto vozidel zaměří i na platnou technickou prohlídku a zaplacené povinné ručení,“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

Jak uvedl velitel strážníků Alexandr Scherber, celý boj proti vrakům bude fungovat následovně: pokud je vozidlo zaparkováno v rozporu se zákonem či nařízením, stojí například v modré zóně a nemá vystavenou parkovací kartu, dostane botičku. „Majitel vozidla bude mít následně třicetidenní lhůtu, aby kontaktoval městskou policii. Pokud se tak nestane, bude vozidlo odtaženo,“ vysvětlil Alexandr Scherber.

Vedení radnice si od celého plánu slibuje, že z ulic zmizí auta, která tak dlouhodobě zabírají parkovací místa a majitelé je přitom nepoužívají. Pomoc s odhalováním takových případů mohou i samotní občané. Jak ale upozornil velitel strážníků, musí být zřejmé, že je auto odstaveno delší dobu.