„Řidiči mohou využít velká záchytná parkoviště, a to například u vlakového nádraží, na Závodí u autobusového nádraží nebo v areálu bývalých kasáren," uvedl organizátor trhů Vladimír Izbický.

Podle jeho slov se ani tentokrát nebude parkování platit, ale řidiči mohou přispět na charitativní věc. Na všech parkovištích totiž budou vybírat dobrovolné příspěvky pracovníci organizace Dobromysl, která poskytuje sociální služby pro lidi se zdravotním postižením.

Zatímco záchytná parkoviště budou řidiči moci využívat po celou dobu trhů, Husovo náměstí a přilehlé ulice budou pro řidiče tabu, a to po celý víkend.

Hrnčířské trhy začnou už od 8. hodiny, oficiální zahájení oslav Dnů evropského dědictví se uskuteční ve 13 hodin. Právě tehdy totiž z balkonu berounské radnice zazní slavnostní fanfáry a Óda na radost.

Bohatý doprovodný program doprovodí oslavy Dnů evropského dědictví. Vybere si určitě každý, protože kromě kulturních akcí nechybí ani sportovní lahůdky.

A ti, kteří do Berouna přijedou výhradně za keramikou, se také mohou těšit na novinky. Třeba na stánek Tove Kristin Seierstad z Norska, která přijíždí na pozvání organizátorů akce.