V rámci přechodu na letní čas se již několik let koná na celém světě takzvaná Hodina Země, kdy známá i méně známá města, kulturní a turistické objekty na hodinu zcela zhasnou světla. Letos poprvé se k ní přidá i město Beroun.

„Zhasnuta bude v sobotu 26. března část veřejného osvětlení na Husově náměstí v Berouně. Od 20:30 do 21:30 se tak Beroun symbolicky připojí k celosvětové akci na podporu ochrany klimatu Hodina Země, která se v České republice uskuteční už popáté. Zhasnutím se Beroun připojí k přibližně 6 000 městům a mnoha milionům lidí po celém světě,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Pavla Švédová.

„Vypneme veřejné osvětlení na Husově náměstí tak, jak se u nás vypíná i na adventní koncert. Absolutní tma ale kvůli bezpečnosti nenastane, protože zůstanou osvětlené například okna domů, restaurace a výlohy,“ uvedl ředitel Technických služeb Beroun Jan Dušek. Přesto se Technické služby na zajištění bezpečnosti v centru ještě domluvili s berounskými strážníky.

Hodina Země je jen jeden z kroků, které město Beroun podniká v oblasti ekologie. Obyvatelé města patří k neuvědomělejším středočechům v oblasti tříděného odpadu, brzy přibudou i kontejnery na elektroodpad. Stavbou cyklostezek zase umožňují lidem dát přednost kolu před autem.