V pondělí 10. června se v obřadní síni berounské radnice uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů jubilejního desátého ročníku soutěže družstev berounských základních škol, pořádané v rámci mezinárodního Dne Země. Ceny a diplomy všem zúčastněným předala starostka Soňa Chalupová.

Vítězný tým byl navíc odměněn speciální cenou od společnosti Arriva s.r.o., která jim věnovala autobus na jednodenní výlet dle jejich výběru.

close 10. ročník soutěže družstev berounských základních škol. info Zdroj: Město Beroun zoom_in 10. ročník soutěže družstev berounských základních škol.

Soutěž, která proběhla v květnu, tradičně organizoval odbor životního prostředí města Berouna. Autorem programu a vedoucím projektu, který se realizoval formou autobusové exkurze, byl Emil Šnaidauf. Letos se putování po okolní přírodě zaměřilo na Křivoklátsko, kde žáci se svými učiteli navštívili různé historické a přírodní zajímavosti a plnili zadané úkoly.

Ačkoli účastníkům letos nepřálo počasí, všichni se s úkoly vypořádali skvěle. Soutěž byla velmi napínavá a rozhodovalo se až do poslední chvíle.

Konečné pořadí

1. Jungmannova ZŠ Beroun
2. Základní škola Beroun – Závodí
3. Základní škola Beroun, Wagnerovo náměstí 458
4. Střední škola a Základní škola Beroun, Karla Čapka 1457

Díky těmto soutěžím si žáci nejen prohlubují své znalosti o okolní přírodě a historii, ale také rozvíjejí týmového ducha a učí se spolupracovat.