V tomto směru si Beroun vede dobře už řadu let. Postupně přikoupil i další kontejnery, například na bioodpad nebo na elektrozařízení a baterie.

„V letošním roce v soutěži Krajského úřadu Středočeského kraje My třídíme nejlépe Beroun v jeho kategorii nad předstihl tisíc obyvatel předběhly pouze Říčany. Třetí skončil Benešov," uvedla mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Do soutěže, která se konala v rámci projektu „Podpora recyklace a využití odpadů z obcí Středočeského kraje" se zapojilo 1 137 středočeských měst a obcí.

Za druhé místo si město Beroun odnese částku tisíc korun. Vedení města následně rozhodne, na jaké účely bude použitá. Většinou je určená opět pro ekologické třídění odpadů.

Samotní Berouňané berou třídění odpadů jako samozřejmost. Zejména po Štědrém dnu bylo znát, že kontejnery na tříděný odpad vzali lidé útokem. Své o tom ví i Šárka Veverková, která s manželem projela polovinu Berouna, než našla kontejner, do kterého se ještě vešly papíry z vánočních dárků. „Museli jsme se až smát. Na sídlišti kontejnery doslova přetékaly. Nakonec jsme projeli i okrajové čtvrti Berouna a tam jsme měli štěstí," uvedla Šárka Veverková.

Podle ní by se Berounu hodily podzemní kontejnery, které mají větší objem. Takové má například sousední Králův Dvůr nebo Žebrák. Beroun o nich také uvažuje.