Kokořínsko letos hostilo další ročník extrémního závodu Test odolnosti 2024, ve kterém si policisté poměřili své síly a zároveň si i sáhli na dno. Letošního 14. ročníku závodu se zúčastnilo celkem 16 družstev mužů a 5 týmů žen.

Mezi účastníky byli nejen reprezentanti krajských pořádkových jednotek z územních odborů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, ale i policisté zásahové jednoty a 2 družstva hasičů - hasiči z Mělníka a Škody auto Mladá Boleslav.

| Video: Youtube

Dalšími účastníky byli policisté z SPJ Ostrava a krajské pořádkové jednotky Pardubického a Královehradeckého kraje. Významnými hosty a současně účastníky závodu byli němečtí kolegové z pořádkové jednotky BFE Branderburg, se kterými policisté ze středočeské pořádkové jednotky dlouhodobě velmi dobře spolupracují.

Drsný závod 

Celá akce byla odstartována u koupaliště u Mšena a cíl se tyčil na parkovišti pod hradem Kokořín. Pětičlenné týmy tedy čekalo zdolání zhruba pětadvaceti kilometrové tratě, na které bylo připraveno 20 stanovišť, ženy měly trasu o deset kilometrů kratší.

Úkoly, které na stanovištích museli policisté plnit se týkaly zdravovědy, silových disciplín, orientace v terénu, zdolávání výšek a vytrvalosti. Čekalo na ně tedy například tahání vozidla, lezení po žebříčku zavěšeném mezi stromy, výměna kola bez heveru a nebo i zachraňování zraněných.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Muži
1. SPJ Ostrava
2. KPJ Pardubice
3. Územní odbor Beroun

Ženy
1. Územní odbor Kolín
2. Krajské ředitelství policie Pardubického kraje
3. Územní odbor Kladno