„Jedná se o jednu z lokalit, kde dlouhodobě dochází k překračování povolené rychlosti 50 km/h, někdy i o desítky kilometrů. Instalací radarů chceme zklidnit dopravu na frekventovaných komunikacích a přispět tak k větší bezpečnosti provozu. Po instalaci kamer už jsme zaznamenali, že většina řidičů sundala nohu z plynu a přizpůsobila rychlost povolenému limitu,“ prohlásil místostarosta Berouna Michal Mišina.

Beroun má první radar v Lidické ulici. Víme, kde budou další | Video: Deník/Jana Hájíčková

Jedná se o úsekové měření. Tedy kamera načte hned za křižovatkou ulic Lidická a Plzeňská registrační značku vozu a u autobusové zastávky Beroun, Eternitka vyhodnotí, jakou rychlostí vůz jel. A to samé se bude dít i v opačném směru.

„Jde o automatizovaný systém, kdy hříšníkům rovnou přijde obálka s pokutou. Byli bychom ale rádi, kdybychom nic vybírat nemuseli,“ poznamenal Mišina.

V průběhu prázdnin budou instalovány radary i na dalších místech, kde řidiči nedodržují stanovenou rychlost. „Budeme pokračovat dalšími úseky a to v ulici Jungmannova a třída Míru, v Karlštejnské ulici v Hostimi a v Cajthamlově ulici směrem ze Zavadilky na Jarov. Na porušení předpisů budou řidiči předem upozorněni. Před kamerami bude ještě instalován okamžitý ukazatel rychlosti. Každý bude mít šanci přizpůsobit rychlost 50 km/h,“ uzavřel Mišina.

Radary bude mít Beroun pronajaté na čtyři roky. Radnice za ně zaplatí přes 3,5 milionu korun.

Mohlo by vás zajímat: Nesmí se tam a přece je tam narváno. Lom Homolák praskal v sobotu ve švech

Nesmí se tam a přece je tam narváno. Lom Homolák praskal v sobotu ve švech | Video: Jana Hájíčková