Stavbu nového autobusového nádraží totiž město realizuje ze švýcarské dotace a právě švýcarská strana tak měla poslední slovo, zda a jakým způsobem bude moci Beroun uspořené peníze využít.

Starostka Berouna Šárka Endrlová tak nyní mohla Berounskému deníku oznámit příznivou zprávu, že uspořené peníze budou využity na projekty navržené městem.
„Jedná se například o vybudování uzamykatelných boxů pro kola, kde by cyklisté mohli bez obav zaparkovat svá kola. Také budou zastřešené všechny autobusové zastávky na novém autobusovém nádraží," konstatovala starostka Šárka Endrlová.

Kromě jiného budou finance využité i na úpravu plochy po původním autobusovém nádraží na berounském Závodí. Město počítá s tím, že autobusovou zastávku přesunou blíže do obytné čtvrti, konkrétně k ZŠ Závodí.

Bývalé autobusové nádraží by mělo změnit svůj ráz. Vznikne zde nová odpočinková plocha, která naváže na přilehlý park a cyklostezku. A počítá se také s vybudováním parkoviště, které je podle slov vedení města potřebné, protože parkovacích stání je v centru stále nedostatek.

„Přesun autobusové zastávky vítám, určitě to pro mě jako pro důchodkyni bude lepší. Jen jsem zvědavá, jaké nám tady nakonec nechají linky a zda nám tady zanechají také pražské spoje," strachuje se paní Katka z berounského Závodí.