„Rozvoz jídla pro 180 občanů je nutné zvládnout denně v krátkém časovém úseku. Dvě vozidla by měla uspokojit i stále rostoucí poptávku nejen pro zmíněný rozvoz jídel, ale i zajištění nákupu potravin,“ uvedli zástupci berounské radnice.

Další elektromobil bude využívat správa berounských parkovišť Parkování. Vozidlo s elektrickým pohonem má sloužit ke kontrole a výběru peněz z parkovacích automatů. Vozidlo se bude používat každý všední den a o sobotách.

Elektromobily mají podporu vedení města. „Chceme jít v tomto ohledu občanům příkladem a omezit produkci skleníkových plynů ve městě. Využívání elektromobilů na alternativní pohon bude mít nesporný přínos pro životní prostředí,“ uvedl starosta Berouna Ivan Kůs.

Kromě ekologické výhody město navíc ušetří. Až nahradí současná auta novými elektromobily, zbude v rozpočtu přes 54 tisíc korun.

Pořízení elektromobilů podporuje i berounská veřejnost. „Je to určitě správný krok. Beroun leží v kotlině a auta k dobrému ovzduší nepřispívají. Já sám autem moc nejezdím, v Berouně se všude dostanu pěšky nebo jedu autobusem. Ale jsem v důchodu, tak nikam nepospíchám,“ svěřil se pětašedesátiletý Petr Vašek.


 Anna Kulhánková