Na přístavbu pavilonu 2. ZŠ a MŠ Preislerova se sedmi odbornými učebnami, který by měl být otevřen v září 2019, je vyčleněno 69,5 milionu korun, na rekonstrukci ZŠ Komenského 83 milionu korun a na rekonstrukci části přízemí v komunitním centru, kde vzniknou dvě nové třídy pro MŠ Drašarova s kapacitou 44 dětí, 7,73 milionu korun.

Rozpočet dále počítá s opravou lávky přes dálnici D5 na Velkém sídlišti, s vybudováním chodníků a cyklostezky na Plzeňské ulici a pokračovat budou i rekonstrukce dalších městských komunikací.

Po finanční uzávěrce roku 2018 je ale zřejmé, že na účtech města jsou zůstatky, které představují částku přesahující 50 milionů korun. Do rozpočtu se tak podle vyjádření místostarosty Michala Mišiny vrátí řada připravovaných projektů, na které již nezbyly na konci minulého roku peníze.

První úpravu rozpočtu bude opět řešit rozšířené vedení města včetně finančního výboru v součinnosti s vedoucími jednotlivých odborů městského úřadu. Zastupitelé ji schválí na veřejném zasedání, které se uskuteční ve středu 25. února od 15 hodin v sále Kulturního domu Plzeňka.