Areál skateparku nedaleko vlakového nádraží v Berouně v sobotu 22. května přivítá přední české jezdce, ale i řadu hudebních skupin.

Od dopoledních hodin až do pozdního večera se totiž všichni návštěvníci mohou těšit na Skate and rock show. Vstupné je po celý den zdarma.

Dopoledne si na prkně může zkusit zajezdit spolu s předními českými jezdci každý, kdo má k tomuto sportu blízko. Od 11 hodin pak bude probíhat registrace oficiálního závodu, na kterém se berounskému publiku představí české špičky tohoto sportu.

Chybět nebude ani berounský rodák Tomáš Vintr. „Už se na celou akci velmi těším. Jen věřím, že bude hezké počasí, na skatu se za deště prostě jezdit nedá,“ přiznal Tomáš Vintr, ale zároveň upozornil, že jinou možnost, než pěkné počasí, si na sobotu nepřipouští.

Jak pro Berounský deník uvedl, pokud se dnešní akce povede, rád by spolupracoval i na dalších ročnících. „Mohla by z toho vzniknout příjemná tradice,“ dodal Tomáš Vintr.

Sportovní areál se poprvé otevřel veřejnosti před více než půl rokem. Na slavnostní křest si ale musel počat až na přívětivější počasí. Tak snad bude sluníčko k sobotní akci ve skateparku milosrdné.

Jak nás organizátoři hudební části akce ujistili, koncert se bude konat zakaždého počasí. Program začíná od 19 hodin a vstupné je i na tuto část akce opět zdarma. Na pódiu se představí kapely Hip hop block, In public ill, BLaCK HiLL, Magma hotel a V3ska. Navíc berounská kapela BLaCK HiLL zde pokřtí své nové album Kakadu.