V současné době se například řeší logo samotných oslav. Před několika měsíci vyzvala radnice grafiky, výtvarníky a další zájemce, aby zaslali své návrhy na logo k 750. výročí.

Z 25 návrhů vybrala odborná komise tři, které postoupily do dalšího kola. Jedná se o návrhy od autorů Andrey Borovské, Mikuláše Suchého a studia Machart s.r.o.

Ve 2. kole mají vybraní uchazeči třicet dnů na předložení podrobnějšího grafického manuálu v barevné i černobílé verzi. Současně mají předložit i návrhy na užití loga například na razítku, tričku a dalších specifikovaných propagačních předmětech. Jméno vítěze soutěže by tak mohlo být známo v první polovině července.

Do té doby by už měl být kompletní také harmonogram oslav Roku berounského medvěda. „Harmonogram oslav dostává jasné obrysy. Každá ze šesti ustanovených pracovních skupin již předložila tabulku nejen s popisem chystaných akcí, ale také s jejich konkrétními termíny a plánovaným rozpočtem. Na některé projekty totiž bude třeba vyčlenit finance již v podzimní změně rozpočtu," uvedl místostarosta Ivan Kůs s tím, že během června předloží harmonogram členům výboru pro oslavy a následně i radním.

Jednou ze stěžejních akcí mají být velkolepé slavnosti Berounské hradby, které se po loňské odmlce do centra města vrátí již letos. V plánu je i galakoncert na náměstí či setkání obyvatel dalších českých či moravských Berounů.