V úterý 30. března tak pracovníci AVE provedli očištění všech houpaček, prolézaček a klouzaček na všech devatenácti dětských hřištích ve městě. „Předpokládáme, že s příchodem teplejších dní je bude využívat stále více dětí. Zajistili jsme proto jejich důkladnou dezinfekci včetně dopadových ploch,“ řekl místostarosta Michal Mišina.

Celý proces se prováděl pomocí horké tlakové páry, která nejdříve mechanicky zbavila plochu hracích prvků všech nečistot. Poté pracovníci povrch ošetřili postřikem polymerové dezinfekce. „Tato kombinace je vysoce účinná, pára případné viry nejen zničí, ale dezinfekční prostředek k povrchu i lépe přilne. Ochranná vrstva vydrží až 21 dní a děti tak budou moci herní prvky bezpečně využívat,“ vysvětlila vedoucí oddělení komunikace a vnějších vztahů města Jitka Soukupová.

Pro ošetření všech dětských hřišť bylo potřeba použít několik metrů krychlových vody a desítky litrů polymerového dezinfekčního roztoku. „Největší práci měli pracovníci AVE na Městské hoře, kde jsou dvě velká dětská hřiště pro malé i velké s velkým množstvím dřevěných herních prvků,“ doplnila Soukupová.

„Dětská hřiště v Berouně jsou bezpečná,“ hlásí tak nyní oznámení na stránkách města. I přesto vybídl místostarosta Mišina veřejnost k zachování doporučených hygienických opatření. „Prosíme i tak dodržujte při návštěvě hřišť základní hygienická pravidla,“ požádal místostarosta.