Meteorologové v úterý 9. července vydali výstrahu před vysokými teplotami, ty se budou kolem 30 °C držet až do konce týdne, přijít ale mohou i silné bouřky. Pokud hledáte, jak se v takových teplotách zabavit a uniknout letnímu žáru, ale nechce se vám přímo k vodě, přinášíme další tipy. Co takhle zkusit schovat se pod zem?

Koněpruské jeskyně

Kam jinam ve velkých vedrech než do jeskyně. A Koněpruské jeskyně mohou být ideální volba. Teplota v jeskyních se totiž celoročně pohybuje okolo 10 °C.

Otevírací doba během prázdnin je od 8 do 17 hodin, vstupné pak činí 220 korun, dětské 120.

Chrustenická šachta

Pod zem se můžete vydat i v Chrustenicích, konkrétně do Chrustenické šachty. Jestli vás zajímá těžební historie a nevadí vám se trochu umazat, můžete horké dny strávit právě tam.

Ve stovkách metrů chodeb je k vidění několik exponátů připomínajících dobu hornictví a lomařství po okolí. Součástí zážitkové prohlídky je také jízda důlním vlakem a živé ukázky vrtání a nakládání důlním bagrem. A pokud je vám šachta povědomá, není to náhoda - natáčel se zde totiž známý seriál Zdivočelá země.

Jak se chránit venku při bouřce?:

| Video: Youtube

Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Příroda, skanzen i jízda do podzemí. Takové zážitky jsou na letní den a ochlazení ideální. Skanzen Solvaovy lomy tvoří totiž několik objektů včetně lomové dráhy, kterou se návštěvníci mohou v rámci prohlídky svézt a prohlédnout si podzemní štoly.

Aksamitova brána

Pokud budete chtít více do přírody a podzemí vás ne až tolik láká, můžete před vysokými teplotami "utéct" do přírody Českého krasu. Na západním výběžku chráněné krajinné oblasti je naučná stezka kde stojí Aksamitova brána - největší skalní brána Českého krasu, která vám procházku zpříjemní a zchladíte se mezi kameny.

Mohlo by vás zajímat: Berounské koupaliště se chystá na léto. Nabídne nové bistro, vstupné nezdraží

Berounské koupaliště už se chystá na otevření. Bude mít nové bistro. | Video: Jana Hájíčková