Berounské workoutové hřiště na Štulovně bylo otevřeno v létě. Ještě není ani půl roku v provozu a na místě se začínají rychle „podepisovat“ nezodpovědní obyvatelé města. S příchodem chladnějšího a vlhčího počasí je okolní travnatý povrch, který se nachází v bezprostřední blízkosti cvičící plochy, silně zabahněný. Bahno se tak nanáší i na speciální gumový povrch a cvičící prvky.

Jeden z návštěvníků je například Martin Mašek z Berouna, který podotkl, že stav hřiště je přinejmenším k zamyšlení. „Chodíme si sem pravidelně zacvičit až třikrát do týdne a v poslední době to je docela hrůza. Nedají se tu ani pořádně odložit věci, aby se neušpinily. Určitě by se s tím mělo něco udělat,“ řekl.

Adéla Polická mezi dary.
Během pouhého víkendu se lidé složili na pomoc rodině vyhořelého bytu

Provozovatelem sportoviště je městská společnost Berounská sportovní, která po instalaci cvičících prvků nechala mezi asfaltovou cestou a gumovým povrchem vydláždit přechodný pás právě proto, aby se zabraňovalo ušpinění. „Našim primárním úkolem je hřiště udržovat čisté a bezpečné. Především jsme rádi, že se povedlo mezi dopadovou plochu a asfaltovou cestu umístit chodník, což pomůže hřiště udržet od možného znečistění hlínou či trávou,“ řekl tehdy v srpnu ředitel Antonín Marx.

Provozovatel je se současným stavem obeznámen a chystá kroky k nápravě. „Víme o tom, že prostor kolem workoutového hřiště není v nejlepší kondici. Bohužel musím dodat, že nejsme schopni ovlivnit chování některých sportujících, kteří si neumí vážit volně přístupných sportovních prvků v našem městě,“ uvedl k současné situaci ředitel Berounské sportovní a dodal, že řešením bude instalace plotu.

„Měl by se postavit v místech, kde je přístup z travnatých, dnes spíše bahnitých, ploch. Musíme však dbát na bezpečnost cvičících a je tedy nutná konzultace s dodavatelem sportoviště,“ uvedl Marx s tím, že v mezičase bude provozovatel s přihlédnutím na povětrnostní podmínky provádět v místě častější úklid.

Husovo náměstí.
Město Beroun je v České republice sedmým nejlepším místem pro život

Nové workoutové hřiště bylo vybráno obyvateli města jako projekt v rámci participativního rozpočtu. Stálo 600 tisíc korun.