Díky nim dostanou například děti z mateřinek nová dětská hřiště
i vybavení do školek, ale dochází i na infrastrukturu. Opravy některých silnic se rozjely právě tento týden, jako například v ulici Preislerova.

„Jen od začátku roku už Beroun získal pět důležitých dotací, jejichž celková suma přesahuje 40 milionů korun. Beroun uspěl s projektem výstavby Muzea berounské keramiky, na který získal 8 milionů korun. Takřka 5 milionů korun získal na výstavbu hřišť a herních prvků ve školkách. Uspěl i v případě dotace ve výši 12 milionů korun určené na rekonstrukce částí ulic Kollárova, Preisslerova a na Jarově,“ upřesnila Pavla Nováčková.

Před několika týdny Beroun obdržel dotaci 21 milionů korun na zateplení školních budov.

Na opravu dvou lávek se podařilo Berounu získat dotaci 
z Ministerstva dopravy ČR.

Beroun si tak na své konto připsal další dotaci ve výši 8 milionů korun.

Částka 5,5 milionu korun je určena na opravu lávky přes Litavku vedoucí k vlakovému nádraží. Dalších 2,5 milionu korun Beroun získal na opravu lávky V Kozle. Obě lávky již před povodněmi čekaly na svoji rekonstrukci, jejich technický stav se však tou loňskou ještě výrazně zhoršil. „Na opravu těchto lávek jsme se snažili získat dotaci hned po loňských povodních. Tehdy jsme sice neuspěli, ale dál jsme hledali možné zdroje. Je skvělé, že to nyní vyšlo, protože ušetřené miliony můžeme použít jinde, kde jsou třeba,“ řekla berounská starostka Šárka Endrlová, která oceňuje nasazení pracovníků všech dotčených odborů.