„Za zateplení a novou fasádu našeho paneláku jsme dali několik milionů korun. A podívejte se. Někdo na to bílým sprejem namaloval tenhle přihlouplý nápis. Chtěli jsme to tady mít hezké a nějaký pobuda nám to takhle zničí,“ říká smutně Marie Saidlová z Berouna.

Řádění sprejerů neušly ani další berounské lokality a také centrum města. Posprejované fasády v ulicích Berouna trápí vedení města již několik let.

„V letošním roce jsme v rozpočtu vyčlenili prostředky na likvidaci graffiti a vybrali zhruba dvacet městských objektů, které chceme od výtvorů sprejerů očistit. Budova pro zázemí v areálu venkovního plaveckého areálu na Velkém sídlišti byla prvním z nich,“ upozornil starosta Berouna Ivan Kůs.

Lesopark Knihov ve Zdicích se stal oblíbeným místem pro pasivní i aktivní odpočinek.
Obnova lesoparku pokračuje, děti se mohou těšit na skluzavku

Postupně by měly projít očistou i další objekty. Do harmonogramu je zahrnutý skatepark, Jungmannova základní škola a Základní škola na Závodí, Mateřská škola pod Homolkou, budova s malometrážními byty v ulici Talichova či lávka přes řeku Berounku.

„U některých objektů bude fasáda ošetřena antigraffiti nátěrem, který v případě dalšího poškození usnadňuje údržbu. Nátěr je ale vhodné použít pouze u takových povrchů, kde se již nepočítá s aplikací barev jako např. kámen, břizolit a jiné přírodní povrchy,“ dodal Ivan Kůs.

Město také hledá vhodné plochy, kde by se mohli sprejeři realizovat. V úvahu připadá plechový plot u skateparku, který je městským majetkem, nebo betonové pilíře dálničního mostu, jejichž případné využití podléhá schválení Ředitelství silnic a dálnic.

Ilustrační foto.
Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Berounsku