„Část peněz na druhou etapu rekonstrukce, kterou plánujeme zahájit v příštím roce, se pokusíme získat prostřednictvím dotace ze Státního fondu životního prostředí," dodal místostarosta Berouna.


„Stavební firma, která vyhrála výběrové řízení, začne ve čtyřech třídách včetně sociálního zařízení a kuchyňky s výměnou rozvodů topení, odpadů a elektřiny i osvětlení. Práce by měly skončit 25. srpna, takže v září může mateřská škola zahájit nový školní rok," řekl místostarosta Berouna Michal Mišina.
Druhá etapa, která by se pravděpodobně opět uskutečnila o letních prázdninách, bude zahrnovat kompletní rozvody ve zbývajících třech třídách a hospodářském pavilonu. Kromě toho by se týkala také zateplení objektu, výměny oken a dveří a také nezbytné vzduchotechniky.

Celková kapacita mateřských škol v Berouně je 718 dětí. Do roku 2025 by mělo dojít k nárůstu počtu dětí o 250, a to v souvislosti s plánovanou bytovou výstavbou a povinností obcí zajistit od 1. září 2020 místo v mateřské škole také pro dvouleté děti. Z tohoto počtu by mělo být v mateřských školách 100 dětí dvouletých.

„Ještě v letošním roce by měl proto vzniknout variantní návrh na potřebné navýšení kapacit mateřských škol," uvedl k tomuto plánovanému vývoji starosta Berouna Ivan Kůs.