„Loni v září jsme ve městě instalovali celkem třicet speciálních zásobníků na sáčky určené pro psí exkrementy a zároveň jsme slíbili, že pokud se tento krok ujme a občané projeví zájem, systém zásobníků po městě budeme nadále rozšiřovat. Jak se během uplynulých měsíců ukázalo, pejskaři při venčení tuto službu oceňují a uvítali by jejich rozšíření,“ uvedla Jitka Soukupová, vedoucí oddělení komunikace a vnějších vztahů.

V první etapě se město zaměřilo na lokality v blízkosti míst, kde si hodně hrají dětí, jako jsou hřiště a parky. „Vycházíme tak vstříc požadavkům majitelů psů, kteří o pořízení těchto držáků na sáčky často žádali. Jejich přínos se projevuje na čistotě našeho města. Zásobníky jsou instalovány buď přímo u odpadkových košů, nebo v jejich bezprostřední blízkosti. Nyní prosíme o spolupráci majitele psů a aby nám také dali vědět, kde jim tyto zásobníky při venčení ještě chybí,“ řekl místostarosta Michal Mišina.

S výběrem míst pomohli i pejskaři

„Normálně si nosím svoje sáčky. Nicméně jsem spokojený, že tu zásobníky máme. Mile mě překvapilo, kde všude jsou umístěny, na místech, kde bych to nečekal. Což je super,“ řekl Jakub Traxa, který byl zrovna se svým psem na procházce kolem Berounky blízko Zborovského nábřeží.

Protože se stojany osvědčily, město v instalaci dalších bude pokračovat i letos. K několika lokalitám přispěli nejen samotní pejskaři, ale i další občané, kterým čistota města není lhostejná.

Lidé mohou úřadu stále dávat tipy

„Některá nová místa již máme vytipovaná, a to i díky přispění občanů. Jedná se například o ulice K Dubu, Preislerova, Mládeže, Košťálkova, Zahořanská a Plzeňská. Plánujeme přidat další zásobník i na cestu podél Litavky a k nové bytové zástavbě naproti gymnáziu,“ doplnila Soukupová.

U těchto lokalit město nechce skončit a i nadále vyzývá občany k dalším možným tipům na místa, kde by se zásobníky mohly v budoucnu objevit. „Pokud mají občané další návrhy na vhodná místa, kde bychom mohli tyto zásobníky umístit, své nápady mohou psát na email podnety@muberoun.cz. Důležité je nezapomenout do předmětu emailu uvést: ‚Zásobníky na sáčky‘,“ podotkla Soukupová s tím, že všem občanům za spolupráci moc děkuje.