Půjde o vybudování dvou nových tříd o celkové kapacitě 44 dětí v detašovaném pracovišti v komunitním centru. Nové třídy by měly vzniknout v prostorách, kde je v současné době umístěn denní stacionář pro lidi bez domova. „V této dotaci je kromě rekonstrukce zahrnuto i kompletní vybavení školky. Ale to není jediná dobrá zpráva. Město má totiž na rekonstrukci této mateřské školy podepsanou smlouvu se společností, která staví bytový komplex v těsné blízkosti komunitního centra,“ řekl místostarosta Berouna Michal Mišina.

Díky oné smlouvě tato firma uhradí zbylé náklady. „Město tak získá nové třídy bez využití městských financí,“ upozornil místostarosta.

Náklady na novou školku včetně vybavení interiéru a pořízení hraček se pohybují kolem 7,6 milionu korun, z čehož dotace tvoří 49 procent nákladů. V dotaci je zahrnuto také vybavení tříd. V případě, že všechny stavební práce půjdou podle plánu, vedení města předpokládá, že k otevření nových tříd dojde už v září. Současně s výstavbou se v přilehlém areálu také rozšíří zahrada za komunitním centrem, která bude pro potřebu mateřinky. Děti budou moci i dále využívat park, který bude na zahradu plynule navazovat.

Spolu se stavbou nových tříd v komunitním centru v areálu bývalých berounských kasáren řeší vedení města ve spolupráci s Farní charitou Beroun také stěhování stacionáře pro lidi bez domova. Hodlá ho přemístit do jiného objektu. Nějaké řešení už zná. České dráhy městu nabídly k odkupu objekt na pravém břehu řeky Litavky. „Tato lokalita je vhodná nejen pro přestěhování denního stacionáře, ale i pro případné přemístění azylového domu pro lidi bez přístřeší, který je v současné době v obytné zóně na Zavadilce,“ přiblížil berounský místostarosta.

Ilustrační foto.
Beroun investuje do opravy knihovny
Ilustrační foto
Králův Dvůr získá další dvě nové třídy v mateřské škole