„Jedná se o dotaci na projekt nazvaný Bezpečně do školy, který zahrnuje rekonstrukce částí ulic Kollárova, Preislerova a tří ulic na Jarově," uvedla včera starostka Berouna Šárka Endrlová.

Vše bude muset jít velmi rychle, protože dotace musí být vyčerpána do poloviny příštího roku, a do tohoto termínu tedy musí být hotové 
i samotné rekonstrukce zmíněných ulic.

V průběhu dubna bude město podávat žádost o dotaci na opravu dalších berounských ulic. „Usilujeme o osmnáct milionů korun na rekonstrukce částí ulic Pod Homolkou a Okružní, a to v rámci projektu Bezpečně za sportem," dodala Šárka Endrlová.

Město Beroun je v žádostech o dotace dost úspěšné. 
V roce 2011 například získal téměř 12 milionů na akci Silnice bez výtluků. V roce 2012 byl za 3,5 milionů korun opraven chodník v Cajthamlově ulici a byly kromě jiného také opraveny dětská hřiště, na které Beroun obdržel dotaci dva miliony korun.

V loňském roce získal Beroun sedm milionů korun 
z národního programu ministerstva dopravy na likvidaci škod po povodních. V závěru roku pak město získalo peníze na vybudování Muzea berounské keramiky a vybavení mateřinek. Tyto projekty se budou realizovat v letošním roce.
V současnosti město hlavně netrpělivě očekává zprávu, zda získá peníze na rekonstrukci Plzeňky, na kterou žádá 25 milionů korun.