Volně pobíhající vlčák vyděsil včera ráno chodce u haly Lokomotivy Beroun. „Mám strach, vůbec nevím, kde se tady ten pes vzal. Raději se k němu nebudu přibližovat,“ popsala své obavy Hana Slapničková.

Berounští strážníci odchytili vlčáka mezi panelovými domy do vodítka a čekali na jeho majitele. „I když je to někdy nebezpečné, psa chytit musíme. Nemůžeme ho nechat volně pobíhat, mohl by napadnout chodce,“ uvedl pracovník Městské policie Beroun.

Majitel si pro svého psa přišel do několika minut od nahlášení. „Fenka musela utéct už v noci, vůbec nevím, jak se jí to podařilo. Už ráno jsem obešel zahradu. Kolem ní je dvoumetrový plot. Místo, kudy mohl pes utéct, jsem nenašel. Hned ráno jsem ztrátu vlčáka hlásil městské policii. Fenku máme osm let, dnes utekla poprvé. Určitě by nikomu neublížila, hraje si i s dětmi, nebezpečná určitě není,“ tvrdí majitel ztraceného psa Zdenek Hůla z Beroun .
Volně pobíhající psy nevidí rádi ani lidé, kteří se po Berouně procházejí se svými pejsky. „Vůbec nevím, jak bych si poradila, kdyby se psi do sebe pustili. Můj druhý pes je ještě štěně, bála bych se o sebe i o své chlupaté kamarády,“ uvedla majitelka dvou psů Markéta Jelínková.

Městská police Beroun řeší případy se ztracenými psy velmi často. „Jeden pes z Berouna se po ulicích města potuloval dokonce opakovaně. Pomohla až tisícikorunová pokuta, kterou jsme udělili jeho majiteli. Jeho pes se samotný v ulicích města už neobjevil,“ popisují městští strážníci z Berouna. „Často vyjíždíme i k pokousaným chodcům. Lidé většinou vědí, komu pes patří. Majitele vyhledáme, ten musí nechat zvíře vyšetřit u veterináře kvůli vzteklině,“ dodávají pracovníci berounské městské policie.

Berounští strážnicí si musí poradit i s velmi agresívními psi. Před několika týdny byli přivoláni na berounské Velké sídliště. Před bývalým společenským domem Hvězda totiž pobíhal pes mimořádného vzrůstu a byl velmi agresivní. Jeho odchyt trval tři hodiny.