Propadlá krajnice vozovky v berounské Cajthamlově ulici v lokalitě na Zavadilce způsobuje řidičům veliké potíže. Průjezd v místě poškozené silnice je obtížný zvláště pro nákladní vozy. „Naši řidiči mají strach. Každý den si stěžují na nebezpečný úsek. Před propadlou vozovkou musí vždy zastavit. V místě proti sobě neprojedou ani dvě osobní auta, natož kamion,“ upozorňuje Jan Kostečka z berounské dopravní společnosti.

Krajnici a propustek pro odvodnění komunikace v Cajthamlově ulici poškodila voda, která se zde při přívalových deštích nahromadila. Opravu silnice připravujenyní Středočeský kraj. „Z nezpevněných ploch odteklo bahno do silničního příkopu. Voda ho pak zaplavila a podemlela okraj vozovky. Opravy by se měly uskutečnit nejpozději v září letošního roku,“ sdělil tiskový mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

„V současné době zpracováváme nezbytnou dokumentaci. Opravy by neměly přesahovat částku dvou milionů korun. Nejedná se o náročný projekt, jeho příprava nebude složitá. S řešením problému chceme začít co nejdříve,“ uvedl tiskový mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

Řidiči požadují osvětlení nebezpečného místa. „Nejhorší je, že silnice se propadá stále víc. Čím dříve bude opravena, tím lépe. Do té doby by mělo být místo v noci zvýrazněné.

Jedna značka rozhodně nestačí,“ dodal Jan Kostečka z dopravní společnosti. Zástupci Středočeského kraje budou na připomínky řidičů reagovat. „Co nejdříve prověříme, zda je možné místo zviditelnit, nebo zvýraznit,“ uvedl Martin Kupka.


Prozatím není jasné, zda si úpravy silnice v Cajthlamlově ulici vyžádají uzavírku komunikace. Ta by však způsobila veliké potíže například berounskému velkoskladu, jehož vjezd se nachází před propadlým okrajem vozovky. „Vůbec nevíme, kudy by vedla objízdná trasa a jak by se k nám dostaly například kamiony našich dodavatelů,“ uvažuje Roman Drápela z berounského velkoskladu.