„Na novou jídelnu se těšíme. Hlavně jestli bude dost veliká. Ve výdejně jídel v budově gymnázia je často nával. Nechceme na obědy čekat celou přestávku. Pokud je v řadě hodně spolužáků, jdeme se najíst do 3. základní školy,“ popsal gymnazista Matyáš. „Raději si kupuji občerstvení v bufetu. Obědvat můžeme také v jiných jídelnách. I tam jsou fronty,“ dodává Ondřej z tercie.

Za několik dní bude vše jinak. Gymnázium Joachima Barranda Beroun získalo novou výdejnu jídel. Středočeský kraj na její výstavbu uvolnil více než dva milióny korun a na příjemnou změnu se těší nejen studenti, ale i pedagogové. „Konečně dětem odpadne docházení do ostatních stravovacích zařízení. Tím se studentům také zkrátí vyučování,“ uvedl na slavnostním otevření nových stravovacích prostor berounského gymnázia jeho ředitel Stanislav Lidinský.

V nové jídelně se budou žáci střídat podle vyučování. „Naobědvají se v ní všichni studenti. Budou se střídat podle rozvrhu. Ten se rozhodně zkrátí. Kvůli stavování v jídelnách mimo budovu gymnázia měli studenti delší přestávky,“ dodala zástupkyně ředitele Marie Poledníková.

Dodavatel školního stravování je přesvědčen, že nová výdejna jídel berounského gymnázia současné problémy odstraní. „Docházet na obědy mimo budovu školy je pro děti určitě náročné. Děti získaly nejen vhodnější místo, ale nové prostory také umožní rozšířit nabídku jídel,“ sdělil zástupce berounského Eurestu Ondřej Čermák.