V soutěži si poměřili síly tanečníci v kategorii sólo, duo a malých skupin. Diváci a porota mohli zhlédnout taneční kreace nejen dětí, ale i juniorů a dospělých. „Byli jsme se podívat s dcerkou nejen dnes, ale i včera. Všichni předvedli perfektní tanec. Uvažuji, že ji také přihlásím do tanečních kurzů,“ prozradila třicetiletá maminka Alena z Beoruna.


Soutěžilo několik set tanečníků z celé republiky. „Přijeli z Moravy, Bruntálu, Bohumína, Olomouce, Ostravy, Brna, ale i z Prahy a Ústí nad Labem. Velké zastoupení mají samozřejmě tanečníci z Berouna,“ uvedl Jan Liška za berounské taneční centrum, které akci pořádalo. Dvoudenní taneční soutěž se uskutečnila za podpory města Beroun a Středočeského kraje. „Kdyby nebylo těchto partnerů, nemohli bychom soutěž pořádat,“ uzavřel Jan Liška.
Vzhledem k tomu, že tanečníci soutěží až do dnešních večerních hodin, jména vítězů budou na internetových stránkách Berounského deníku uveřejněna v pondělí.

Atualizováno: Vítězové postupují do Bělehradu

Dvoudenní taneční soutěž ve street show a show dance zvládlo o víkendu berounské taneční centrum R.A.K. nejen pořadatelsky, ale jeho tanečníci získali i několik medailí. 1. místo ve street show vybojoval junior Stanislav Rajtmajer. Berounští slavili úspěchy i v show dance. Na 1. místě se zde umístil junior Martin Smrž a na 2. místě Dominik Brož. V kategorii sólo děti obsadila 3. místo Adéla Lišková a 1. místem v malých formacích bylo oceněno vystoupení s názvem Tajemství. Tito vítězové postupují na Mistrovství Evropy, které se uskuteční 1. května v Bělehradě, kam se vydá i malá formace dětí s choreografií s názvem Krteček a kalhotky.