Chlapci a dívky se na několik dnů stali scénáristy, herci i kostyméry. Natáčení snímku s názvem Domečkov lesních skřítků se uskutečnilo v jižních Čechách a středoškoláci své dílo předvedli na premiéře, která se ve středu konala v prostorách pedagogické školy.

Podle studentů, které letos čeká maturita, vznikal film za náročných podmínek. „Vybrali jsme si ubytování nedaleko Písku. V pokojích byla na zdech plíseň, výjimkou nebyly ani rozbité dveře. Přes všechny potíže si myslíme, že se nám film podařil,“ uvedla za maturanty Veronika. K ní se přidala i její spolužačka Anna Sobotová. „Na výběru filmu i hudbě jsme pracovali všichni. Natáčení pohádky jsme si moc užili, byli jsme víc spolu,“ vzpomíná studentka.

Premiéru měli možnost zhlédnout i rodiče. „Byla by škoda, kdyby film skončil jen jedním dílem. Pohádka by byla jistě i dobrým dárkem pro mateřské školy,“ uvedla za rodiče studentů Lenka Čelechovská.

Kvalita filmu ovlivní prospěch studentů. „Chlapci i dívky každé specializace pedagogické školy se pravidelně vydávají na týdenní kurzy. Se studenty předchozích ročníků dramatické výchovy jsme točili například klip k písničce nebo reportáž. Současný film je již šestý v pořadí a žáci jej pojali jako večerníček pro tříleté děti,“ uvedl pedagog Roman Musil.